חברות וזוגיות נכונה
"חברות וזוגיות נכונה בגיל ההתבגרות".

בגיל ההתבגרות מתחלפת הסקרנות הילדותית כלפי מיניות במשיכה למצוא בן/בת זוג.

 

הדימויים הראשוניים של חיזור, יצירת קשר ותפקידים מיניים בתוך הקשר, נבנים, בין היתר, ממסרים חברתיים ותרבותיים המועברים באמצעות הסביבה הקרובה והמדיה.

המודלים השטחיים המוצגים בטלוויזיה ובמדיות האחרות, תורמים לתפיסות השגויות של בני הנוער בהתעסקותם במוקד המשיכה, בנוסף לזה מתבגרים אינם נוטים לשוחח (במיוחד עם מבוגרים) על חוויות של חיזור, פחדים מדחייה, מבוכה, חוויות של פרידה והלחץ החברתי והרצון להשתייך.

 

פיתוח מערכות יחסים זוגיות ובריאה חשוב לעתידה של החברה, בהיותן בסיס ליצירת המשפחה בישראל לכן מטרת הפעילות היא ליצור שיח רלוונטי עם מתבגרים על תכנים אלה.

 בעזרת סצנות קומיות וקלילות מעולמם נוכל לצור דיון ולשמוע דעות אישיות ולפתוח ערוצי חשיבה נוספים החל משלב החיזור וכלה בשלב הפרידה.

לחשוף אותם למערכות יחסים נורמטיביות ודרכי תקשורת ראויות ולעזור להם לזהות מאפיינים של מערכות יחסים מסוכנות.

 

בפעילות נדון: בינו לבינה תקשורת נכונה חיזור חיובי , כבוד נוראות אזהרה. דימוי עצמי נגיעות ורמזים מיניים ניצול מיניות בפעילות מיועדת לכיתות י'-י"ב.

היתרונות בתיאטרון דוקומנטרי:

  • העברת מסרים ע"י סיטואציות מצחיקות או דרמטיות לצורך הטמעה עמוקה יותר של המסר הרצוי.
  • המשחק המוקצן מאפשר לקהל על גווניו השונים והייחודיים, למצוא את מקומו בסיטואציה.
  • העברת המסר הנחבא בתוך סיפור ולא באופן ישיר וגלוי מונעת ציניות ומגננות ומאפשרת את פתיחותו של הצופה והטמעת הרעיון בדרך בלתי רגילה.
  • מדובר בשינוי אווירה ובחוויה מרתקת וככזו לנו הזכות לסייע לכם ליצור ולו את השינוי הקטן ביותר במחשבתו, התנהגותו ואף בחייו של הצופה.
תיאטרון נגיעות 052-2989744
t.negiot@gmail.com